Proč právě sklolaminát?

Přednosti sklolaminátových květináčů.

Nízká hmotnost

Sklolaminátové květináče jsou lehké, takže i u květináčů větších rozměrů (velkoobjemové květníky) je zajištěna velice snadná manipulace.

Samotné květináče zbytečně nezatěžují nosné konstrukce budovy, kde jsou instalovány. Především u střešních teras a zahrad je tento faktor klíčový.

Nízká hmotnost

Sklolaminátové květináče jsou 10× lehčí než betonové.

12 kg
Sklolaminátový květináč

40 × 100 × 50 cm

vs.
120 kg
Betonový květináč

40 × 100 × 50 cm

Flexibilita výroby - možnost výroby pouze 1 kusu

Jednou z našich hlavních předností je know-how na výrobu forem, které nám umožňuje cenově dostupnou produkci také malých sérií zakázkové výroby květináčů, nebo i jednotlivých květináčů. Naši zákazníci mají naprostou svobodu a nemusí při výběru dělat žádné kompromisy.

Možnost výběru barvy, tvaru, velikosti

Žádný jiný materiál nám neumožní takovou variabilitu a možnost individuální volby. Klidně si vymýšlejte, možné je prakticky cokoliv.

Mrazuodolnost

Sklolaminát je odolný vůči extrémním klimatickým podmínkám. 

To je důvod, proč jsou květináče ze sklolaminátu doslova předurčeny k celoročním venkovním instalacím.

Snadná údržba

Sklolaminát není porézní, takže se hladký povrch velice snadno udržuje. A co je hlavní: ani v čase se jeho vzhled a vlastnosti nemění.

Pevnost - odolnost proti nárazu a poškození

Pevnost našich výrobků je dána kromě přirozených vlastností sklolaminátu také praxí ověřenou znalostí technologie výroby. Naše květináče jsou vyráběny jako monolity, takže nemůže dojít k poškození spojů nebo míst, kde dochází k největším tlakům. Dokonalý výrobek s neomezenou životností.

Vodotěsnost

Sklolaminát je při dodržení správného výrobního postupu absolutně vodotěsný. Tento fakt ulehčuje použití sklolaminátových květináčů v exteriéru.

Co máme na květináčích ze sklolaminátu nejraději my? Mají schopnost změnit místo, kde žijeme, k lepšímu.

Prohlédněte si naše realizace