VENKOVNÍ KVĚTINÁČE A SVĚTELNÉ KOULE

Stále častěji máme příležitost pracovat na větších zakázkách, které na nás kladou značné nároky, a to jak z pohledu výrobních kapacit, tak také složitosti podobných projektů. Stereotypní pohled na proporce bytových domů se snažili změnit v architektonickém studiu GRIDO a máme ohromnou radost z toho, že se podařilo celý projekt realizovat bez kompromisů a ústupků. V bratislavské čtvrti Pasienky tak vznikl nádherný bytový komplex NIDO, který díky diferencovaným výškám budov a dřevěnému obkladu fasády vytváří příjemné nově vznikající prostředí.

Naším prvořadým úkolem byla dodávka kónických květináčů, které jsou rozmístěny na jednotlivých terasách bytů. Tyto vegetační nádoby umožňují pěstování vzrostlých stromů, které v budoucnu poskytnou obyvatelům domů stín, ale také požadované soukromí. V žádném případě se tak nejedná pouze o „slušivý doplněk“. Podobný koncept bytových domů, na jehož terasách jsou umístěny venkovní květináče různých velikostí, si můžete prohlédnout například v Paříži nebo Miláně. Výroba květináčů velikosti XXL pro nás v žádném případě nebyla novinkou. V průběhu realizace projektu jsme však naši dodávku po dohodě s investorem rozšířili o 5 sklolaminátových světelných koulí, které mají průměr 2 metry a intenzita světla se reguluje podle denní a noční doby. Sklolaminátové objekty jsou upevněny na připravené ocelové konstrukci a jejich úspěšná instalace byla možná pouze dokonalou souhrou několika profesí. Je velice zajímavé si prohlédnout vizualizaci objektu a následně porovnat snímky s realitou. Jedná o téměř identické pohledy a záměr architektů tak byl do posledního detailu naplněn.

Stavbu objektu měla na starosti stavební společnost ISE s.r.o. a jejich koordinace stavby a průběh jednotlivých etap výstavby považujeme za příkladnou.

 

PARAMETRY KVĚTINÁČŮ

Kónický vertikál

  • horní průměr květináče 1 200 mm
  • dolní průměr květináče 800 mm
  • výška květináče1 200 mm
  • váha květináče 35 kg    

 

Zaujali jsme Vás?
Pokud Vás zaujala naše realizace a máte zájem, neváhejte nás kontaktovat nebo zaslat nezávaznou poptávku.