NÁDVOŘÍ GALERIE KOŠICE

Tato zakázka má pro nás veliký význam. Měli jsme totiž možnost pracovat v nádherných prostorách Východoslovenské galerie, která byla otevřena v roce 1951 a byla zřízena jako první regionální galerie na Slovensku. Galerie sídlí v bývalém župním domě, který je úzce spjatý s městem Košice, s východoslovenským regionem a jeho bohatou historií. 

Galerie v Košicích pracuje s aktuálními tématy dnešní doby, jako jsou například klimatická změna, sociální nerovnost, segregace, nenávist vůči jinakosti a spousty dalších. To vše nám je velice blízké a možná také proto výborně fungovala vzájemná komunikace a spolupráce. Naše instalace květináčů se nachází na nádvoří budovy a jako již tolikrát předtím se nám osvědčilo kouzlo a síla květináčů, které v případě povedeného projektu dokáží povznést daný prostor. Nabízíme Vám pohled na dvůr, kde nebyly žádné nádoby. Nádherné místo s obrovským potenciálem. Jsme přesvědčeni o tom, že se tento potenciál podařilo díky vkusné instalaci mobilních květináčů naplnit. 

Nádvoří galerie je dnes živým místem, které slouží ke konání různých akcí a workshopů. Požadavek na mobilitu květináčů byl proto podmínkou. U této konkrétní zakázky jsou to výškově nastavitelné nožičky, které umožňují přesun nádob pomocí mechanizace. 

Návrh a celkovou koncepci vytvořil autorský kolektiv:

Michal Marcinov a Barbora Hrmová - LABAK - krajinná architektura, Katarína Onderková a Zuzana Tabačková - Spolka - architektura, Robert Gregorek a Pavol Mártfoni - UPJŠ - Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košicích - Botanická zahrada UPJŠ

Fotografie na území Slovenska pro nás exkluzivně pořizuje fotograf Tomáš Manina. 

PARAMETRY KVĚTINÁČŮ

VÁLCE

  • barva RAL 1019
  • průměr 700 mm / výška 700 mm
  • podstava 900 mm / 900 mm
  • výškově nastavitelné nožičky
Zaujali vás realizace květináčů na míru?
Kontaktujte nás nebo zašlete nezávaznou poptávku. Rádi vám s budoucí realizací poradíme.