SOUKROMÁ VENKOVNÍ TERASA S VELKÝMI KVĚTINÁČI A VODNÍM PRVKEM

Tato realizace byla další zajímavou výzvou a posunula hranice variability naší výroby o další stupeň výše.

Volnost při specifikaci rozměrů a tvarů květináčů, barvy a povrchové úpravy, nebo konfigurace květináčů, včetně doplnění o příslušenství v podobě izolace, odtokových otvorů a zavlažovacího systému je v naší nabídce pro naše zákazníky již samozřejmostí. V tomto případě jsme však vyráběli velké venkovní květináče se zábradlím.

Vyhověli jsme tak požadavkům na bezpečnost soukromé terasy, kde se pohybují i malé děti.

Pro snížení hmotnosti květináčů se zeminou, a tím odlehčení nosné konstrukce terasy jsme použili květináče se zvýšeným dnem.

Podobně jako na dalších projektech, kde je součástí terasy velké množství zeleně v květináčích, i zde byla klíčová hmotnost jednotlivých prvků a důraz na co nejnižší zatížení konstrukce. Díky nízké váze sklolaminátových květináčů je dosaženo minimálního zatížení. Nízká hmotnost květináčů ze sklolaminátu je klíčová výhoda v porovnání například s betonovými květináči, které by vtomto i podobných realizacích nešly pro svou velkou hmotnost vůbec použít.

Originální zajímavou součástí projektu je vodní prvek s fontánkou, jehož základ tvoří sklolaminátová konstrukce, která je opláštěna povětrnostně odolnou ocelí COR-TEN. Tento materiál byl použit například panem architektem Karlem Hubáčkem na projektu známého obchodního domu Ještěd.

Design květináčů v rámci celého projektu navrhl pan Architekt Urbanczik z architektonického ateliéru MAUR ARCHITEKTI ve spolupráci se zahradní architektkou paní Věrou Dudkovou.

Zajímavým designovým prvkem, spojeným s praktickou účelností je kombinace hranatých květináčů ve tvaru horizontálního kvádru s nerezovým zábradlím s atypickými velkými květináči s prohnutou přední hranou, které se pro lepší průchodnost terasy zužují.

Zaujali jsme vás?
Pokud vás zaujala naše realizace a máte zájem, neváhejte nás kontaktovat nebo zaslat nezávaznou poptávku.